تاریخچه

کتابخانه دانشکده پیراپزشکی سرخه همزمان با تأسیس دانشکده در سال 1386 در ساختمان اصلی دانشکده راه ­اندازی شده استكتابخانه در حال حاضر با مجموعه ای مشتمل بر1080نسخه کتاب فارسی و 47 نسخه کتاب لاتین فعالیت می نماید .

رده بندي كتابخانه براساس رده بندي پزشكي  National  library of medicine(NLM)بوده و سيستم كتابخانه به صورت مخزن باز مي باشد.

 وجود1 سیستم کامپیوتر در کتابخانه امکان دسترسی به اینترنت وجود دارد. علاوه بر این کتابخانه مجهز به سیستم Wirelessبوده که امکان دسترسی به اینترنت را در فضای کتابخانه برای کلیه اعضایی که دارای کامپیوترهای شخصی می باشند، فراهم می آورد.

شماره شابکا کتابخانه (شناسگر استاندارد بین المللی کتابخانه ها ثبت شده در مرکز اسناد و کتابخانه ملی کشور) -207980001– IRمی­باشد.

اهداف و وظایف كتابخانه

  • تقويت آموزش، پژوهش وفعاليتهاي پژوهشي از طريق تهيه، توسعه و تسهيل دسترسي  به منابع و اطلاعات علمي مورد نياز دانشکده و مديريت بهره برداري از اين منابع

  •   شناخت نيازهاي اطلاعاتي کاربران كتابخانه

  •   سفارش و خرید منابع اطلاعاتی اعم از کتاب های فارسی و لاتین در زمینه های فعالیت آموزشی و ارتقای سطح کمی و کیفی آن در جهت پاسخ گویی هر چه بیشتر به نیاز مراجعان

  •   امانت منابع اطلاعاتی شامل کتاب

  •   ارايه خدمات بهنگام، دقيق وكامل از طریق همکاران کتابدار به تمام مراجعان.

  • برگزاري مستمر كارگاههاي آموزشي اطلاع يابي و آشنایی با منابع الكترونيك براي اعضاي هيات علمي و دانشجويان

  • انجام آموزش و راهنمايي هاي لازم جهت جستجوي اطلاعات و بهره گيري هر چه بهتر از منابع

  • انبار گردانی و وجین دوره ای و به روز نمودن کتابهای موجود در کتابخانه های دانشگاه

 آیین نامه کتابخانه

خط مشی کلی کتابخانه بر اساس اصول و قوانین اساسنامه کتابخانه مرکزی دانشگاه می باشد.

مدت امانت کتاب جهت دانشجویان همه مقاطع 14 روز ، پرسنل 10 روز و اساتید 60 روز می باشد. تمدید کتب در صورت مناسب بودن گردش امانت منابع صورت می گیرد.

جریمه دیرکردبر اساس آیین نامه جهت دانشجویان روزی 100 و جهت اساتید و پرسنل روزی 200 تومان می باشد.

تعداد کتب امانیبه تناسب مجموعه کتابخانه و گردش مطلوب امانت حداکثر 5 نسخه جهت دانشجویان، 3 نسخه جهت پرسنل و 7 نسخه جهت دستیاران و اساتید می باشد .

 جامعه استفاده کنندگان

کلیه اساتید، دانشجویان، کارکنان 

 چشم انداز

هدف اصلی کتابخانه  کمک به ارتقاء سطح کیفی آموزش و پژوهش در دانشکده پیراپزشکی سرخه از طریق تامین و اطلاع رسانی  منابع اطلاعاتی چاپی نوآوری جهت رسیدن به بهترین شیوه های ارائه ی خدمات و گسترش خدمات علمی و پژوهشی تخصصی بالینی و فراهم نمودن محیطی مناسب جهت استفاده از این منابع در راستای آموزش و پژوهش در کوتاهترین زمان و مفیدترین شرایط ممکن است.

 امکانات

این کتابخانه دارای سالن مطالعه با متراژ 300متر مربع و 24 میز مطالعه و 100 صندلی وجود دارد.

 

 مسئول و کتابدار کتابخانه: فاطمه شکیبافر – کارشناس پرستاری

آدرس: سمنان – شهرستان سرخه – دانشکده پیراپزشکی

ایمیل:https://sorkhehparamed.semums.ac.ir/

تلفن: 33614811 - 023

معرفی کتابخانه