نحوه ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان پزشکی 1400 – 1401
 
داوطلبانی که شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی را دارند، می توانند به صورت اینترنتی درخواست خود را در  سامانه نقل و انتقالات دانشجویان علوم پزشکی ثبت نمایند.
دانشجویان باید پیش از هرگونه اقدام، مدارک مورد نیاز را برای فرآیند نقل و انتقال یا میهمانی خود آماده کنند .لازم به ذکر است که سامانه ثبت درخواست انتقالی و میهمانی دانشجویان پزشکی مجزا از یکدیگر می باشند .
 
آن دسته از داوطلبانی که قصد دارند بنا بر شرایط خود، در دانشگاه دیگری به صورت میهمان به تحصیل بپردازند، بایستی از طریق سامانه “درخواست میهمانی دانشجویان” به نشانی guest.behdasht.gov.ir فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.
 
اما دانشجویانی که قصد انتقال از دانشگاه محل تحصیل به دانشگاهی دیگر را دارند، باید در موعد مقرر به سامانه “درخواست انتقالی دانشجویان” به آدرس transmission.behdasht.gov.ir مراجعه کنند و مطابق با مراحل موجود در ادامه این مقاله، اقدامات لازم را جهت نام نویسی انجام دهند.
 
مراحل ثبت نام 
 
ابتدا با توجه به هدف خود به یکی از دو سامانه انتقالات به آدرس transmission.behdasht.gov.ir یا سامانه میهمانی به نشانی guest.behdasht.gov.ir مراجعه نمایید و کد ملی و شماره دانشجویی خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید و کلید “ثبت درخواست انتقالی جدید یا پیگیری درخواست ثبت شده” را بفشارید.
در صفحه بعد با فرمی رو به رو می شوید که لازم است تمام اطلاعات شخصی و تحصیلی خود اعم از نام پدر، جنسیت، تعداد نیمسال مشروطی و… را در بخش های مورد نظر درج نمایید.
پس از وارد کردن اطلاعات مرحله قبل، حال بایستی دانشگاه های مقصد مورد نظر خود را با توجه به الویت انتخاب کنید.
در مرحله بعدی اطلاعات مربوط به محل سکونت مانند استان، کد پستی و… را با دقت در بخش های مربوطه ثبت نمایید.
در این قسمت نیز دانشجویان باید مدارک مورد نیاز را طبق موارد مندرج در سامانه بارگذاری نمایند و در آخر کلید “ارسال فایل” را بفشارند.
لازم به ذکر ست که دانشجویان پس از ثبت نام، می توانند با مراجعه به سایت های مربوطه، شماره دانشجویی و کد ملی خود را جهت پیگیری، دوباره وارد نمایند تا مطابق با نظر کارشناس، مدارک خود را در صورت وجود هر گونه نقص کامل کنند.